چطور در معرفی محصول متمایز باشیم؟

در این مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم که چطور در معرفی محصول متمایز باشیم و در معرفی محصولاتمان موفق‌تر عمل کنیم. پس با ما همراه باشید.

بسیاری از کسب و کارها و فروشندگان خیلی وقت‌ها در معرفی محصول دچار اشتباه می‌شوند. مثلا فقط به مشخصات ظاهری یا همان ویژگی‌های کالای خود اشاره دارند و با این اشتباه رایج نمی‌توانند مشتری را جذب کنند.

معرفی محصول متمایز

شناسایی مزایا و فواید محصول چگونه به توسعه کسب و کار کمک می‌کند؟

شناسایی مزایا و فواید محصول به مشتری چه کمکی می‌کنند؟

اگر یک کارآفرین هستید و در ابتدای راه به سر می‌برید باید بدانید چگونه نیاز مشتری را با محصولات و خدمات خود کسب نمایید.

شناسایی مزایا و فواید محصول

راه‌های فراوانی وجود دارد تا محصولات خود را مختلف و جذاب جلوه دهید. سود کسب کردن از محصولات یا خدمات به نوع استراتژی‌های کاربردی شرکت بستگی دارد. از عوامل مهمی که در موفقیت شرکت‌ها و فروش محصولات تاثیر دارد طراحی کالای شرکت یا پروژه است. آیا محصولی که طراحی کردید ظاهر خوبی دارد؟ احساس خوبی به مشتری منتقل می‌کند؟ تا چند درصد نیاز مشتری را برطرف می‌کند؟ مزایای خاص محصول چیست؟ فواید محصول را چگونه برای مردم شرح می‌دهید؟ با ما همراه باشید تا پاسخ تمام سوالات خود را دریافت نمایید.

تفاوت مزایا و فواید محصول

تفاوت مزایا و فواید محصول یا خدمات، با مزایا یا منافعی که به مشتری از طریق فروش می‌رساند شناخته می شود. برای همین اگر به بازاریابی محصول‌تان مشغول هستید و دوست دارید ویژگی آن را مردم بهتر بشناسند باید روی دو بخش اساسی تبلیغات و پیشنهاد فروش تمرکز کنید.

مزایا

مزایا خوده محصول است. یا هر چیزی که ویژگی‌های محصول را نمایان می‌سازد. “Features” این کلمه به معنای ویژگی‌های خوب می‌باشد و جذابیت خاصی دارد. برخی از ویژگی‌ها ظاهری هستند. که شامل رنگ، حجم، نوع فعالیت کارکرد و یا طراحی کالا به شمار می‌رود. اگر خدمات ارائه می‌دهید ویژگی‌ها می‌تواند قیمت کمتر، ارائه خدمات ویژه برای یک بار، ارائه اصل خدمات و … باشد.

فواید محصولات

فواید صفت‌های مفید محصول هستند. “ Beneflts ” که به بهبود وضعیت مشتری کمک می‌کنند. و هر کمکی که محصول برای مشتری محقق می‌سازد فایده نامیده خواهد شد. فواید محصولات به سوال مشتریان پاسخ می‌دهد. چه سودی از محصول به مصرف کنندگان می‌رسد؟ مثلا وزن آن سبک‌تر باشد. قابل حمل و کوچک باشد. به طور مثال در یک کیف جای بگیرید. قیمت آن کم و از لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر است.

یک مثال می‌زنیم تصور کنید یک شرکت تولید گوشی یک گوشی را طراحی کرده که باتری آن بدون نیاز به برق و با انرژی خورشیدی شارژ می‌شود. ارائه محصول، صرفه جویی برق، بازاریابی محصول خام و شروع شرکت به عنوان شرکتی نوظهور در ارائه چنین محصولی همه و همه در فواید محصول سهیم هستند.

اهمیت شناسایی مزایا و فواید محصول

۱_ باعث می‌شود طراحی محصولات را بهتر انجام دهید. تبلیغات خود را بهتر در رسانه‌ها منتشر کنید، و در راه فروش مدیری خبره شوید.

۲_ در صورت بودن اختلافات باعث شناخت خوب و بد شده و از بروز مشکلات جلوگیری می‌کند.

۳_ با استراتژی‌های کارآمد به ترویج و قیمت محصولات کمک خواهید کرد.

۴_ به درستی به نیاز مشتری پاسخ می‌دهید.

۵_ با شناسایی مزایا و فواید محصول می‌توانید استراتژی‌های توسعه خود را به درستی بر روی هر یک متمرکز نمایید.

باید محصول خود را کشف نمایید برای این کار ابتدا درخواست مشتری را بدانید. سوال کردن از مشتری بالقوه درباره ایده‌ها برای توسعه محصول، کنترل رقبا برای تغییر محصولات خود، اهمیت دادن به شکایت‌های مشتری و … سعی داشته باشید همیشه انتقاد پذیر باشید. شناسایی مزایا و فواید محصول می‌تواند باعث گسترش کسب و کارتان شود.

پیام فروش‌تان باید روشن و واضح کنید… و یک یا دو مزیت محصول خود را انتخاب کنید و آن را در تیتر فروش یا معرفی محصول خود بگذارید. به دقت برای مشتریان خود توضیح دهید که محصولتان قرار است چه کاری برای آنان انجام دهد. راه حل محصولتان را ارائه دهید. خاص باشید. اگر محصولتان مزایای متعددی دارد، پیام فروش خود را مخصوص مشتریان مختلفی که آن مزایا به آن‌ها مربوط می‌شود آماده کنید.

امیدوارم از خواندن مقاله چطور در معرفی محصول متمایز باشیم رضایت داشته باشید.

نظرات خود را برای ما قرار دهید.

امتیاز خود را ثبت کنید post

3 پاسخ به "چطور در معرفی محصول متمایز باشیم؟"

  1. سلام وقتتان بخیر مقاله جالبی بود و به نکات مهمی اشاره کرده بودید لطفا آموزش ها و مقالات جدیدتان را به من ایمیل بزنید.

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره من

من نغمه خسروی هستم…!

معلم و مشاور فروش نوین

با 20 سال تخصص

در آموزش و مشاوره کسب و کار

اطلاعات تماس

شماره همراه من: ۰۹۱۲۰۴۴۶۸۹۵

 

 

در خبرنامه ما عضو شوید

    طراحی سایت توسط نیاک وب [elfsight_whatsapp_chat id="2"]